Marula - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Cena
219 Kč

Výrobce
Pěstík

Kód produktu
8206

ks

Marulový olej, který si vysloužil přezdívky jako Elixír mládí a Tajemství africké krásy, je již dlouho uctíván jihoafrickými ženami, které jej používají pro různé kosmetické aplikace k přirozenému změkčení, výživě a revitalizaci pokožky a k podpoře růstu vlasů. Více

Marula (Sclerocarya birrea)

Marulový olej je extrahován z jader (ořechů) plodů divoce rostoucích stromů Sclerocarya birrea rostoucích v těch nejpanenších a nejotevřenějších lesích subsaharské Afriky. 

Plody marula jsou velké asi jako švestka s kožovitou slupkou, která je po úplném dozrání jasně máslově žlutá. Chuťově šťavnatá bílá dužina ovoce obklopuje tvrdou hnědou pecku, uvnitř které jsou semena tak bohatá na olej, že i zmáčknutí rukou může uvolnit bohatý výnos. Ovoce je oblíbené nejen mezi Afričany, ale také u slonů, o kterých je známo, že cestují stovky kilometrů, aby je pozřeli. Z plodu marula pochází také oblíbený africký likér Amarula.

Využití oleje z maruly

Marulový olej, který se široce používá v kosmetických aplikacích, podporuje zdraví pokožky, opravuje poškození pokožky způsobené znečišťujícími látkami, snižuje výskyt vrásek a skvrn, usnadňuje hojení ran a zabraňuje ztrátě vlhkosti pokožky. Jako lehký a nekomedogenní olej, který vykazuje antimikrobiální vlastnosti, je olej ze semen Sclerocarya Birrea obzvláště jemný, takže je ideální pro zklidnění pokožky náchylné k akné. Je také účinný při zklidnění svědění při aplikaci na poškozenou pokožku způsobenou ekzémem, psoriázou nebo suchou pokožkou.

Marulový olej obsahuje velké procento mononenasycených mastných kyselin a přírodních antioxidantů, což z něj činí jeden z nejstabilnějších dostupných olejů. Marulový olej, nejbohatší rostlinný zdroj Omega-9 mastných kyselin, chrání pokožku hlavy před škodlivými bakteriemi a záněty. Vyrovnává přirozené oleje na pokožce hlavy, aniž by zanechával mastné zbytky, a posiluje vlasové prameny proti poškození způsobenému drsnými účinky počasí.

Tento úžasný olej prospívá nejen pokožce a vlasům, ale také komunitám, které jej produkují. Marulový olej byl darem přírody, který přispěl k venkovskému a sociálnímu ekonomickému rozvoji afrických komunit, kde posiloval, povznesl ženy a poskytoval udržitelný příjem rodinám v kmenových zemích.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Parametry

Objem 10 ml