Konopí zná člověk již tisíce let. Kromě toho, že nabízí rekreační potěšení a léčebné výhody, konopná vlánka mají mnoho praktických využití a semena konopí jsou vysoce výživným zdrojem potravy. To dalo konopí trvalé celosvětové uznání, které nevykazuje žádné známky zpomalení. Ve skutečnosti zájem o konopí a jeho genetiky nikdy nebyl větší.

Text pouze pro vzdělávací účely, vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země!


Jak přežít podzim s CBD

Jak přežít podzim s CBD

Podzim je obdobím proměny. Zkracující se dny a ochlazující se počasí způsobují, že se mění nejen příroda kolem nás, ale také náš vnitřní stav. Ačkoli podzim nás může okouzlit nádhernými barvami listí a vonnými vůněmi, může také přinést určité výzvy pro naše tělo a mysl. Co s tím? 


Původ konopí: historie a využití v minulosti

Původ konopí: historie a využití v minulosti

Vstupte s námi na cestu do minulosti, kde se setkáme s jednou z nejstarších kulturních plodin, která provázela lidstvo po tisíciletí. Historie konopí je bohatá a fascinující, a v tomto článku se podíváme na jeho původ a vývoj v různých částech světa.


Konopí a sex.

Konopí a sex.

Tato kombinace vždy vzbuzovala zvědavost a kontroverze. Co však skutečně víme o vlivu konopí na naše intimní chvíle? V našem novém článku se do tohoto tématu ponoříme hlouběji a prozkoumáme, jak může konopí ovlivnit fyzické i psychické aspekty sexuálního prožitku.


Původ konopí: Jak se tato rostlina rozšířila po celém světě?

Původ konopí: Jak se tato rostlina rozšířila po celém světě?

Zatímco u nás se zázraky léčebného konopí mohou jevit jako poměrně nový objev, východní kultury ho používají a dokumentují již tisíce let. Mnoho různých civilizací pěstovalo tuto rostlinu a využívalo její semena jako potravu, její vlákna k výrobě textilií a provazů, a její květy jako lék a psychoaktivní látku při duchovních obřadech. Konopí bylo pro naše předky velmi užitečnou rostlinou a stejně tak je jí dodnes. 

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak se konopí rozšířilo po celém světě a které kultury ho začaly využívat jako první, je pro vás tento článek ten pravý.


Konopí: návyk nebo neřest?

Konopí: návyk nebo neřest?

Rozhovor o tématu, které vyvolává emoce, a sice zda je konopí potenciální návyková látka, nebo jen předmět společenského stigmatu. Připravte se na analýzu různých pohledů a argumentů, které nám pomohou lépe porozumět tomuto složitému tématu.


Seznamte se s naším Affiliate programem Cannapio Partner!

Seznamte se s naším Affiliate programem Cannapio Partner!

Dnešní článek vám prozradí základní informace a detaily o fungování našeho affiliate programu Cannapio Partner. Co díky němu můžete získat a co nabídnout svým klientům? ProzradímeVám to v následujících řádcích...


Pravda o předávkování konopím: Mýtus, nebo skutečnost?

Pravda o předávkování konopím: Mýtus, nebo skutečnost?

Myšlenka, že se můžete předávkovat konopím, je jedním z nejstarších nedorozumění o této rostlině. Konopí je známé pro své relativně bezpečné a nízké riziko předávání. Vědecké studie podporují fakt, že předávání konopí je extrémně vzácné a nebyly hlášeny žádné případy smrti způsobené příjmem konopí.