Angelika - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Cena
239 Kč

Výrobce
Pěstík

Kód produktu
8241

ks

Často řazená ranými bylinkáři do popředí léčivých rostlin. Angelika je zároveň jemně stimulující a zároveň sedativní. Jeho relaxační účinek ho činí stejně účinným jako zázvor při podpoře trávení. Tradičně byla používána, zejména v čínské medicíně, jako přírodní regenerační prostředek pro svou schopnost zklidňovat symptomy menopauzy a negativní nálady, také pro její vlastnosti zlepšující pleť. Více

Angelika (Angelica archangelica)

Esenciální olej z kořene Angelica je destilován parou z kořenů kvetoucí dvouleté rostliny Angelica archangelica pečlivě pěstované ve Francii. Tento esenciální olej, označovaný také jako zahradní andělika, divoký celer nebo norská andělika, má velmi jemné, bohaté zemité, zeleno-bylinné, extrémně houževnaté aroma s peprnými vrchními tóny a čistými kořenitými pižmovými zadními tóny.

V dávných dobách se věřilo, že Angelica archangelica odhání zlé duchy a používala se při pohanských svátcích. Jeho pozdější spojení s anděly, v jeho botanickém názvu a v mnoha evropských jazycích, se předpokládá, že pochází ze skutečnosti, že vykvetl kolem 8. května, v den svátku svatého Michala Archanděla.

Využití oleje Angelika

Esenciální olej Angelika je uctíván pro svou vůni v jemných vonných, přírodních parfémech a kosmetických aplikacích. Aroma má pozoruhodnou hloubku, perzistenci a difuzivitu, díky čemuž se široce používá jako základní tón a může pomoci působit jako přírodní fixátor. Spolu s jeho použitím v přírodní parfumerii je esenciální olej Angelica také užitečný při zvládání bolesti a zánětu, svalových křečí a nežádoucí bakteriální, plísňové nebo virové aktivity. Andělický kořenový olej může také pomoci při revitalizaci matné a přetížené pokožky tím, že podporuje zdravou mikrobiální rovnováhu. Tento všestranný olej také podporuje detoxikační procesy a využívá se pro svůj podpůrný účinek na dýchací funkce.

Emočně a energeticky je kořenový olej Angelica hřejivý a inspirující. Tento esenciální olej je neuvěřitelně povznášející a může pomoci podpořit rovnováhu a klid, zejména v dobách situační úzkosti a deprese. Se svým hlubokým uzemňujícím aroma je esenciální olej z kořene anděliky také skvělou volbou pro podporu hlubokého a klidného spánku. O tomto esenciálním oleji se také říká, že má afrodiziakální vlastnosti a může být použit k navození smyslných nálad.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Parametry

Objem 10 ml