Zpracování konopí je složitý proces, který začíná správně zralými rostlinami konopí, které je potřeba zpracovat, je potřeba vědět jaké máme cíle a jaké finální produkty od nich očekáváme. Obvykle nás zajímají konopné květy, ale některé pěstitele mohou zajímat třeba semena, případně konopné vlákno. Z květů a jejich částí je možné dále vyrábět konopné extrakty, jako hash, kief, resin a podobné, tyto produkty mohou být naším cílem, ale obyvkle to jsou pouze sekundární produkty vyrobeny za použití - např. trimu - drtě a lístků které vzniknou při ostřihávání palic. Standardně se musí rostlina správně usušit, pro to je potřeba vědět jaké prostředí je vhodné na sušení, teplota a vlhkost či proudění vzduchu. Správné sušení je důležité z důvodu biochemických reakcí, které se ve sklizeném rostlinném materiálu začnou odehrávat. Je to jedním z nejvíce podceňovaných aspektů pěstování konopí, důležitost správného sušení a uskladnění (curing) konopí. Mnoho vášnivých domácích pěstitelů konopí tvrdě pracuje na identifikaci nejlepších konopných semen, nejlepších světel a výživě, jen aby nechali upadnout výsledek nestandardním sušením a curingem. Díky tomu může být celý zážitek z kouření konopí velkým zklamáním. 

Sušení a curing má obrovský vliv na kvalitu květů

Pokud jste někdy otevřeli sklenici dobře uleželých a usušených květů, okamžitě vás přivítá bohatá, příjemná vůně. Tyto velmi důležité terpeny, které ovlivňují kvalitu výsledného konopí, by měly být zachovány v palicích. Samotné palice budou často lepkavé, když je zmáčknete. Zachovají si určitou mačkavost a při mačkání uvolňují své omamné aroma. Dobře uleželé palice ztratily dostatek vody, aby mohly zůstat uchovány ve sklenici rok nebo dva bez hrozby plísní. Správně vysušené palice si zachovají vysokou hladinu terpenů, což vám umožní vychutnat si hluboký uspokojující výpar. Dobře zvládnuté sušení a curing je třešničkou na dortu po úspěšném pěstování konopí. Zkuste to udělat příliš rychle a riskujete ztrátu aroma a chuti. Pokud se však budete řídit několika jednoduchými pokyny a optimalizovat je, budete schopni ovládnout umění dokonale vysušeného a odleželého konopí. Správně usušené a uchované konopí vydrží mnoho let s minimální ztrátou účinnosti,

V této kategorii naleznete články zabývající se sklízením konopí, trimmingem (stříháním), sušením konopí a následným curingem (stařením palic ve sklenicích), zpracování konopí do podoby extraktů, výrobu hašiše, CO2 extrakty, BHO a jiné.

Text pouze pro vzdělávací účely, vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země!


5 nejlepších kmenů konopí, ze kterých můžete udělat hašiš

5 nejlepších kmenů konopí, ze kterých můžete udělat hašiš

Vítejte v našem průvodci světem hašiše. Tento článek vám představí pět kmenů konopí, které jsou ideální pro výrobu kvalitního hašiše. Zjistíte, jaký je význam správného kmene pro úspěšnou výrobu a jaké jsou klíčové vlastnosti každého z nich. Tak pojďme na to!


Co je to kief? Sběr, účinky a použití

Co je to kief? Sběr, účinky a použití

Už jste někdy zaslechli pojem kief nebo skaff? Zajímá Vás, co to je? Pokud jste si někdy po manipulaci s konopím na svých dlaních všimli nepatrných zbytků, tak jste natrefili právě na kief. Tento článek Vám kief představí víc dopodrobna. Pokračujte ve čtení a zjistěte více o tom, co je to kief, jak se dá sbírat a následně využít.


Konopné listy: Jak se liší a jak je využít?

Konopné listy: Jak se liší a jak je využít?

Konopné listy jsou bezpochyby nejznámější částí téhle rostliny. Víte ale, že konopné listy se liší v závislosti na odrůdě? Znáte nějaké způsoby, jak konopné listy využít? Co takhle třeba k přípravě čaje? Čtěte dál, v tomhle článku naleznete spoustu tipů a triků, jak s konopnými listy naložit.


Konopný čaj: Recepty pro relaxaci

Konopný čaj: Recepty pro relaxaci

Zjistěte, jak si připravit chutný konopný čaj a objevte jeho účinky pro relaxaci! Přidejte si do svého života přírodní radost a harmonii s našimi recepty na konopný čaj. Užijte si lahodný a prospěšný zážitek s konopným čajem a najděte klid a uvolnění, které potřebujete.


Dabbing: Co to je a jak vzniká?

Dabbing: Co to je a jak vzniká?

Dabbing představuje zpracování konopí do podoby koncentrace. Takovému výsledku předcházejí někdy zdlouhavé procesy extrakce. Mezi typy dabs můžete natrefit například na crumble, vosk či budder.