Genetika v obsažená v semenech konopí je přesně to, co je dělá tak výjimečnými. Genetika formuje kanabinoidy a terpeny, které se nacházejí v preferovaných kmenech konopí. Určují profil a množství kanabinoidů a výsledný efekt dané rostliny. Ať už dáváte přednost ovocnému aroma, OG aroma nebo bohaté skunk vůni, genetika v semenech konopí určuje konečné kvality. 

Genetika konopí řídí vývoj a růst rostlin. Genetika konopí také definuje profil kanabinoidů, produkci terpenů, výnos a mnoho dalších faktorů, které charakterizují vlastnosti našich oblíbených semen konopí. Znalost určitého pozadí genetické historie konopí vám umožní pochopit, jak se kmeny konopí vyvíjely. Může vám dokonce pomoci identifikovat nové kmeny podobné vašim stávajícím oblíbeným.

Konopí nebylo nikdy méně nelegální od prohibice marihuany (Marijuana Tax Act) z roku 1937. Regulace se zlepšuje, odstraňuje konopí z černého trhu a činí konopnou genetiku transparentnější. Nakonec se trh s konopím dočká plné regulace a vědu, která doplní staré šlechtitelské techniky, které nás dostaly tak daleko. Jednoho dne by bylo skvělé vidět původní seedbanky úzce spolupracovat s vědeckými organizacemi, aby vytvořily čistokrevné genetické linie s předvídatelnými účinky pro nejlepší léčebné a rekreační zážitky.

Vše to začalo tzv. landrace genetikou, což jsou původní kmeny, které se přirozeně adaptovaly po dlouhá časová období, aby dobře rostly ve zcela odlišných typech geografických a klimatických podmínek. Předpokládá se například, že kmeny indica se vyvinuly, aby dobře rostly v chladnějších podmínkách. Předpokládá se, že kmeny Sativa se vyvinuly pro optimální růst v tropických podmínkách.

S využitím existujících zemědělských znalostí si první starověcí pěstielé konopí pravděpodobně brzy vzali svou preferovanou konopnou genetiku a zjišťovali, zda se zlepší dalším šlechtěním nebo křížením s jiným kmenem. Mnoho moderních šlechtitelů konopí neúnavně pracovalo na křížení různých kmenů landrace a moderních hybridů. V posledních letech je USA a Kanada cenným zdrojem nových genetik a hybridů konopí. Velcí producenti konopí s licencí často vypěstují každý rok tisíce semen konopí. Nejproduktivnější rostliny s nejlepšími kanabinoidními a terpenovými profily jsou často uloženy pro budoucí šlechtitelskou práci.

Moderní šlechtitelé často berou nejlepší genetiku konopí a kříží je ve snaze najít potomky, které vykazují lepší vlastnosti než jeden z rodičů. Tento proces „selektivního šlechtění“ se často opakuje po několik generací. Umožňuje zkušenému šlechtiteli šanci posunout genetiku konopí na hranici svých možností. Když je plně stabilizována, nejlepší genetika konopí je základem nejlepších konopných semínek. Mnoho kmenů konopí lze vysledovat zpět ke 3 hlavním základům moderního šlechtění konopí: Haze, Skunk a Kush.

Po několika desetiletích výzkumu genetiky konopí, selektivního šlechtění a hybridizace je nyní mapa genetiky konopí rozmanitější než kdykoli předtím. Kromě regulérních semen konopí a feminizovaných semen konopí nyní existují samonakvétací semena. Můžete si také koupit semena konopí bohatá na speciální kanabinoidy, jako jsou semena CBG nebo semena THCV. Můžete si koupit outdoor semena konopí, která byla vyšlechtěna pro pěstování venku.

Vědět, jak hybridizovat a stabilizovat genetiku konopí, vyžaduje mnoho let úsilí. Vědět, jak vytvořit feminizovaná semena nebo vyrobit samonakvétací semena, vyžaduje další složitou a komplikovanou práci. Pokud chcete vytvořit kmeny bohaté na nové kanabinoidy, potřebujete čas, laboratorní zdroje, jako je tkáňová kultura a analýza kanabinoidů a terpenů, a také velké zkušenosti.

Mnoho pěstitelů konopí se ptá, jak zjistit, zda máte dobrou genetiku konopí. Pouhý pohled na semeno konopí vám nemůže říct nic o výsledku, kterého pravděpodobně dosáhnete. Tvar, barva nebo velikost semínek konopí rozhodně nejsou efektivními ukazateli konečného výsledku. Ti, kteří chápou, jak funguje genetika v konopí, vědí, jak důležitý je výzkum, než se rozhodne zakoupit konopná semínka. Pravděpodobně nekupujete příliš mnoho konopných semínek každý rok, proveďte svůj průzkum pečlivě a vyberte si ta nejlepší konopná semínka, která si můžete koupit od dodavatele, kterému můžete důvěřovat.

Pěstování konopí se za posledních deset nebo dvě desetiletí dramaticky změnilo. Věda a pokrok v oblasti špičkových technologií umožnily prozkoumat genetiku konopí rychlejším tempem a hlouběji než kdy předtím. Ať už chcete odrůdu semen konopí bohatou na THC, nebo bez THC, nyní máte více možností než kdy předtím.

Genetika konopí je neustále vylepšována. V nadcházejících letech se objeví nové kanabinoidy, které vyvolají obrovský lékařský zájem, protože lékařští vědci se snaží prozkoumat, které kanabinoidy jsou nejúčinnější pro konkrétní zdravotní stavy. Pečlivě sledujte společnosti s nejlepšími zdroji semen konopí, které využívají nejmodernější výzkumné nástroje a techniky.

Nejlepší genetika konopí vzniká pečlivým a trpělivým výzkumem...ne náhodou.

Text pouze pro vzdělávací účely, vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země!