Rádi byste se o léčebném konopí nebo populárním CBD dozvěděli co nejvíce informací? Zajímá vás, jak se k tématu využití konopí pro léčebné účely staví věda a odborníci? Tak potom je tato kategorie našeho Cannapio blogu tou pravou. V následujících článcích se dozvíte mnoho zajímavostí. Jedním z největších témat jsou samozřejmě účinky konopí na lidský organismus a jeho účinných látek jako je například THC, CBD, CBG, terpeny či flavonoidy.

Mnoho nejlepších lékařských výzkumů marihuany pochází z USA (kde je léčebné konopí legální přibližně v polovině států) a Izraele, kde je konopí široce předepisováno lékařsky. Konopí se používá při artritidě, aby pomohlo s nepohodlím, užívají ho pacienti s rakovinou ke zvýšení chuti k jídlu a ke spánku. Konopí se používá ke snížení nevolnosti u těch, kteří podstupují chemoterapii. Izraelští lékaři předepisují konopí na celou řadu fyzických stavů a také pomáhají lidem s psychickými problémy, jako jsou vojenští veteráni trpící úzkostnými poruchami.

V článcích naleznete studie z širokého spektra oblastí. Překlady zahraničních studií s konkétními zdroji a odkazy na kompletní znění studií. Mimo jiné se dozvíte, proč je zrovna v kanabinoidech tak velký potenciál pro celou řadu využití? Jak ve skutečnosti fungují látky jako CBD, CBG, CBC, CBN či THC? To vše a mnohem více naleznete v následujících článcích…

Text pouze pro vzdělávací účely, vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země!


Budoucnost konopného průmyslu: Profesionalizace pěstování konopí

Budoucnost konopného průmyslu: Profesionalizace pěstování konopí

Konopný průmysl neustále roste a s tím i jeho profesionalizace. Poptávka po lidech, kteří mají dostatečné dovednosti o konopí se neustále zvyšuje. Více se dozvíte v tomhle článku, včetně toho o jaká povolání je v konopném průmyslu největší zájem a na které univerzitě je možné získat titul v oboru konopí 🎓.


Jak konopí ničí jadernou radiaci a toxickou půdu?

Jak konopí ničí jadernou radiaci a toxickou půdu?

Ta nejběžnější využití konopných rostlin jsou Vám určitě dobře známá. Slyšeli jste ale už o tom, že konopí může napomáhat při dekontaminaci radioaktivní půdy? ☢️☢️☢️ V tomhle článku Vám o tom povíme víc. Tak se dejte do čtení, ať víte, proč je konopí vhodné k dekontaminaci půdy, jak pomohlo v Černobylu a na jakých dalších místech se využívá.