Rádi byste se o léčebném konopí nebo populárním CBD dozvěděli co nejvíce informací? Zajímá vás, jak se k tématu využití konopí pro léčebné účely staví věda a odborníci? Tak potom je tato kategorie našeho Cannapio blogu tou pravou. V následujících článcích se dozvíte mnoho zajímavostí. Jedním z největších témat jsou samozřejmě účinky konopí na lidský organismus a jeho účinných látek jako je například THC, CBD, CBG, terpeny či flavonoidy.

Mnoho nejlepších lékařských výzkumů marihuany pochází z USA (kde je léčebné konopí legální přibližně v polovině států) a Izraele, kde je konopí široce předepisováno lékařsky. Konopí se používá při artritidě, aby pomohlo s nepohodlím, užívají ho pacienti s rakovinou ke zvýšení chuti k jídlu a ke spánku. Konopí se používá ke snížení nevolnosti u těch, kteří podstupují chemoterapii. Izraelští lékaři předepisují konopí na celou řadu fyzických stavů a také pomáhají lidem s psychickými problémy, jako jsou vojenští veteráni trpící úzkostnými poruchami.

V článcích naleznete studie z širokého spektra oblastí. Překlady zahraničních studií s konkétními zdroji a odkazy na kompletní znění studií. Mimo jiné se dozvíte, proč je zrovna v kanabinoidech tak velký potenciál pro celou řadu využití? Jak ve skutečnosti fungují látky jako CBD, CBG, CBC, CBN či THC? To vše a mnohem více naleznete v následujících článcích…

Text pouze pro vzdělávací účely, vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země!


Konopí: návyk nebo neřest?

Konopí: návyk nebo neřest?

Rozhovor o tématu, které vyvolává emoce, a sice zda je konopí potenciální návyková látka, nebo jen předmět společenského stigmatu. Připravte se na analýzu různých pohledů a argumentů, které nám pomohou lépe porozumět tomuto složitému tématu.


Jak konopí ničí jadernou radiaci a toxickou půdu?

Jak konopí ničí jadernou radiaci a toxickou půdu?

Ta nejběžnější využití konopných rostlin jsou Vám určitě dobře známá. Slyšeli jste ale už o tom, že konopí může napomáhat při dekontaminaci radioaktivní půdy? ️️️ V tomhle článku Vám o tom povíme víc. Tak se dejte do čtení, ať víte, proč je konopí vhodné k dekontaminaci půdy, jak pomohlo v Černobylu a na jakých dalších místech se využívá.


Konopí jako náhrada tabáku a alkoholu?

Konopí jako náhrada tabáku a alkoholu?

Objevte alternativu ke konzumaci tabáku a alkoholu s konopím! Prozkoumejte výhody a potenciál konopí jako možné náhrady za tyto návykové látky. Přečtěte si o zdravější volbě pro relaxaci a pohodu.


Léčivé konopí účinné při zotavování po úrazech hlavy

Léčivé konopí účinné při zotavování po úrazech hlavy

Zotavování po úrazech hlavy může být obtížné, ale léčivé konopí může přinést úlevu. Tento článek Vám představí význam léčivého konopí při zotavování a jeho účinnosti při bolesti, zánětu a neuroprotektivních účincích. Odhalte potenciál konopí jako přirozeného léku na podporu zotavování.


Pravda o předávkování konopím: Mýtus, nebo skutečnost?

Pravda o předávkování konopím: Mýtus, nebo skutečnost?

Myšlenka, že se můžete předávkovat konopím, je jedním z nejstarších nedorozumění o této rostlině. Konopí je známé pro své relativně bezpečné a nízké riziko předávání. Vědecké studie podporují fakt, že předávání konopí je extrémně vzácné a nebyly hlášeny žádné případy smrti způsobené příjmem konopí.


Závislost na konopí: Pravda a mýty

Závislost na konopí: Pravda a mýty

Objevte pravdu a mýty o závislosti na konopí v našem informativním článku! Zjistěte, jaký je skutečný vliv konopí na závislost, a rozlučte se s předsudky. Přidejte se k nám a pojďme společně zbořit mýty kolem tohoto kontroverzního tématu!


Marihuana a její vliv na silné kuřáky

Marihuana a její vliv na silné kuřáky

Marihuana a její vliv na silné kuřáky: Objevte dopady kouření marihuany na zdraví silných kuřáků. Zjistěte, jaké jsou rizika spojená s kombinací tabáku a konopí a jak můžete minimalizovat negativní účinky. Prozkoumejte možnosti alternativní konzumace a jak ochránit svůj dýchací systém. ️ Přečtěte si náš článek a získejte užitečné informace pro zdravé rozhodování.


Budoucnost konopného průmyslu: Profesionalizace pěstování konopí

Budoucnost konopného průmyslu: Profesionalizace pěstování konopí

Konopný průmysl neustále roste a s tím i jeho profesionalizace. Poptávka po lidech, kteří mají dostatečné dovednosti o konopí se neustále zvyšuje. Více se dozvíte v tomhle článku, včetně toho o jaká povolání je v konopném průmyslu největší zájem a na které univerzitě je možné získat titul v oboru konopí 🎓.