Legalita konopí je téměř v každém státě světa jiná, neexistuje žádná společná politika a každý stát k tomuto tématu přistupuje jinak. Zákony se rozlišují již od konopných semen, jejich držení, pěstování rostlin konopí a jejich zpracování, sušení až konečné držení konopí nebo marihuany a její užívání. V některých státech je povoleno užívání léčebného konopí - na předpis, někde i užívání pro rekreační účely. Podmínky získání léčebného konopí na předpis se také liší. Zákony o pěstování konopí se taky liší stát od státu a tato oblast je poměrně turbulentní. Rozlišuje se tzv. technické konopí a konopí bohaté na THC. Technické konopí se specifikuje nízkou hranicí THC, kterou má každy stát stanovenou jinak. V České republice je limitem pro technické konopí obsah THC do 1%. Vyznat se v této problematice není jednoduché, a proto je tu tato rubrika, kde by jsme si chtěli vyjasnit tuto složitou situaci a informovat čtenáře pomocí blogových příspěvků o legálním statutu a právních aspektech konopí v jednotlivých zemích.

Legalizace konopí je i v současné době poměrně kontroverzním tématem a tuto skutečnost dokazují rozdílné postoje států napříč světem. Otázky legislativy konopí a produktů s jeho obsahem, mohou být občas skutečně poměrně složité. V posledních letech se tato rostlina dostává do povědomí široké veřejnosti zejména díky léčebnému potenciálu a popularizaci nepsychoaktivních konopných produktů, jako jsou produkty s CBD, CBG a dalších.

Text pouze pro vzdělávací účely, vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země!


Postoj Číny ke konopí: Historie a zákony

Postoj Číny ke konopí: Historie a zákony

Čína se svým postojem ke konopí hodně liší od ostatních zemí světa. Konopí vnímají negativně, a zákony nepovolují její prodej ani užívání. Přední Čínská střediska však hledají jiné způsoby, a vlastní mnoho konopných výroben jinde po celém světě. Proto se i Čína řadí k největším producentům konopí na světě. Čtěte dále a dozvíte se celkový přístup Číny ke konopí.