Marihuana je odolná rostlina, která může růst venku v široké škále podnebí, ve skleníku nebo indoor po celý rok. Jako každé zahradničení je i pěstování konopí dovedností vyvinutou v průběhu času. Je snadné se to naučit, ale stát se skutečným mistrem to je práce na celý život. Není důvod se zastrašovat pěstováním vlastního konopí. Tento proces není složitý a může být tak levný nebo drahý, jak chcete.

Nic nepřekoná pocit úspěšného pěstování vlastních konopných semen a sklizně vlastní domácí úrody. Indoor pěstitelé si musejí koupit vybavení a zařídit vlastní pěstírnu s osvětlením a ventilací. Ale náklady se obvykle vrátí po první sklizni. V dnešní době, kdy se pěstování konopí legalizuje postupně ve více státech, více lidí, než kdy jindy úspěšně pěstuje vlastní konopí.

Pěstování konopí venku („guerilla pěstování“) je nákladově nejefektivnějším způsobem jak být soběstačný v lékařské či rekreační marihuaně, ve státech kde je vlastní pěstování konopí povoleno. Vše, co potřebujete, je slunečné místo pro pěstování s kvalitní vlhkou půdou.

Fotoperiodická semena konopí často rostou venku po dobu 5-6 měsíců. Rostliny mohou v ideálních podmínkách dosáhnout výšky až 4 metrů, stejně tak na šířku. Protože jejich růst trvá déle než autoflowering genetikám, obvykle můžete očekávat vysoké výnosy. Rostliny jsou obvykle připraveny ke sklizni kolem začátku října.

Pěstitel na severu bude čelit úplně jiným výzvám než pěstitel na jihu, třeba ve Španělsku. Někteří pěstitelé budou moci pěstovat feminizovaná venkovní semena, zatímco jiní se budou muset zaměřit pouze na samonakvétací semena. Termíny posledního jarního mrazu (tři zmrzlí) a prvního zimního mrazu se region od regionu liší, budete muset znát svou lokalitu. 

Semena konopí, která rostou venku v severním podnebí, musí skončit kvetení během krátké vegetační sezóny. Jednou z hlavních výzev pro ty, kteří pěstují konopí venku, je výběr kmenů, které dozrají včas. Pokud chcete pěstovat konopí venku, můžete si vybrat mezi samonakvétacími semeny a feminizovanými semeny konopí s fotoperiodou.

Autoflowering semena mají rychlejší životní cyklus a zůstávají kratší (asi 1 m vysoká) než feminizované kmeny s fotoperiodou. Ale samonakvétací semena mají také tendenci vynášet o něco méně, což je přirozené, protože mají kratší cyklus růstu.

Feminizovaným fotoperiodickým semenům trvá 5-6 měsíců, než dokončí svůj venkovní růstový cyklus. To znamená, že možná nebudete moct sklízet až do proměnlivého října.

Mnoho venkovních pěstitelů konopí nechá klíčit semena konopí uvnitř a prvních několik týdnů je nechá pod umělým vnitřním světlem, např. 18-20 hodin denně. Bez ohledu na to, zda semena jsou samonakvétací nebo feminizovaná. Poskytnutím vnitřního světla sazenic po dobu prvních několika týdnů rostliny získají nejlepší možný start a vyhnou se hrozbám venkovního počasí/škůdců, dokud jsou nejmenší a nejzranitelnější.

Text pouze pro vzdělávací účely, vždy se informujte o aktuální platné legislativě své země!


Prořezávání konopí: Rozdíl mezi toppingem a klasickým řezem

Prořezávání konopí: Rozdíl mezi toppingem a klasickým řezem

Topping a klasické prořezávání rostlin patří mezi základní metody péče o konopí. Neudržují pouze vizuální stránku rostliny, ale splňují i jiné důležité parametry, např. lepší přenos živin a růstových hormonů. Nejčastěji se konopí prořezává ve vegetativní fázi, avšak výjimečně se může i mimo ni. 


7 jednoduchých kroků k úspěšnému vypěstování konopí

7 jednoduchých kroků k úspěšnému vypěstování konopí

Praktické tipy a postřehy, které je dobré mít osvojené předtím, než se rozhodnete pěstovat konopí. Proces pěstování konopí začíná při výběru semínka a končí až samotnou sklizní vyrostlé rostliny. Náš článek Vám pomůže pochopit základní pravidla pěstování konopí tak, abyste je mohli přetavit do praxe.


Sklizeň konopí: Jak poznat, že nastal čas sklizně?

Sklizeň konopí: Jak poznat, že nastal čas sklizně?

Sklizeň konopí je čas, který s nadšením očekává každý pěstitel. 🚜🌿🧑🏼‍🌾 Není však tak jednoduchá, jak se může zdát. Základem je poznat ten správný okamžik, kdy je konopná rostlina ke sklizni připravená. V dnešním článku Vám se sklizní pomůžeme, dokonce uvedeme i tipy a triky, které Vám při sklizni určitě přijdou vhod.


Stříhání konopí: Před nebo po sušení?

Stříhání konopí: Před nebo po sušení?

Stříhání konopí neboli trimming je neodmyslitelnou součástí pěstebního procesu ✂️🌿. Víte ale jaký je správný postup? A jestli je lepší konopí stříhat před nebo po sušení? V tomhle článku Vám shrneme postup stříhání konopí krok za krokem a navíc uvedeme všechny výhody a nevýhody obou metod stříhání.


Jak s metodou ScrOG zvýšit výnosy konopných rostlin?

Jak s metodou ScrOG zvýšit výnosy konopných rostlin?

Zaslechli jste už někdy pojem ScrOG? Víte, co tahle metoda obnáší? V dnešním článku se dozvíte vše potřebné, například i to, jak díky téhle metodě dosáhnout vyšších výnosů u Vašich konopných rostlin 🌿.


Přesazování konopí krok za krokem: Jak a kdy začít?

Přesazování konopí krok za krokem: Jak a kdy začít?

Přesazování se při pěstování konopných rostlin nevyhnete. Chcete postupovat správně a rostliny nezahubit? Tenhle článek Vám v tom pomůže! Nabízíme jednoduchého průvodce, který Vám s přesazením rostlin pomůže krok za krokem 👣.


Hydroponie vs. akvaponie vs. aeroponie: Jakým systémem pěstovat konopí?

Hydroponie vs. akvaponie vs. aeroponie: Jakým systémem pěstovat konopí?

Věděli jste, že konopí se dá pěstovat i jinak než v půdě?🌱 Existuje spousta systémů pěstování konopí bez použití zeminy. Dnes Vám představíme tři z nich: hydroponii, akvaponii a aeroponii. O tom, jak se liší a jaké jsou jejich výhody a nevýhody se dozvíte po kliknutí na tenhle článek.


Klonování rostlin konopí: Krok za krokem

Klonování rostlin konopí: Krok za krokem

Už jste slyšeli o klonování konopí? 🌱 Zdá se Vám snažší než pěstování ze semen? Víc si o něm můžete přečít právě v tomhle článku! Seznámíme Vás s přesným postupem, jak správně klonovat konopné rostliny, zmíníme, jaké jsou výhody a nevýhody klonování a také na co si při pěstování z klonů dát pozor. 


Nejčastější problémy při pěstování konopí: Jak je řešit?

Nejčastější problémy při pěstování konopí: Jak je řešit?

Znáte nejčastější problémy konopí? Už jste slyšeli o septorii listů, sviluškách nebo hnilobě palic? Víte, jak tyto problémy řešit?🤔 Tenhle článek Vám s tím pomůže! Poradíme Vám, jak tyto problémy a mnohé další identifikovat a jak je následně úspěšně vyřešit ✅.


Jak pěstovat konopí ze semínek?

Jak pěstovat konopí ze semínek?

Chystáte se pěstovat konopí, ale nevíte, jaké semínka zvolit? 🌱🌱🌱 Pokračujte ve čtení tohohle článku, ve kterém Vám poradíme, jaká semínka vybrat, jak je správně naklíčit a ve kterých semenných bankách je seženete.


Pěstování konopí outdoor: Jak na to?

Pěstování konopí outdoor: Jak na to?

Přemýšlíte nad venkovní výsadbou konopí? 🌱🌱🌱 Víte, co k tomu potřebujete a jak vybrat to správné místo? Zajímá Vás, jaká je vhodná doba pro výsadbu a jaká je ta nejlepší zemina pro venkovní pěstování konopných rostlin? Přečtěte si tenhle článek, ve kterém se dozvíte veškeré informace, které potřebujete vědět o pěstování konopí outdoor. 


Pěstování konopí indoor: Jak na to?

Pěstování konopí indoor: Jak na to?

Už jste zkoušeli pěstovat konopí v interiéru? 🏠🪴 Víte, jak na to? Pokud si nejste jisti správným postupem, přečtěte si tenhle článek, který Vás informuje o tom, jak úspěšně vypěstovat konopí indoor, co všechno k tomu budete potřebovat, jakou půdu použít a jaké jsou výhody indoor pěstování.


Růstové fáze rostliny konopí: Životní cyklus konopí

Růstové fáze rostliny konopí: Životní cyklus konopí

Přečtěte si více informací o růstových fázích konopných rostlin🌱🌱🌱. Jaké jsou 4 hlavní fáze růstu konopí a jak dlouho trvají? Kdy je ideální pěstovat konopí a jak dlouho to trvá? Všechny tyhle informace naleznete v tomhle článku!


Jak pěstovat konopí: Základy pěstování konopí

Jak pěstovat konopí: Základy pěstování konopí

Přečtěte si více informací o pěstování konopí 🌿. Jak s pěstováním začít? Co potřebují konopné rostliny ke svému růstu? Je lepší pěstovat indoor nebo outdoor? A jak vybrat tu správnou odrůdu? Odpovědi naleznete v článku!