Prosíme, respektujte, že nesmíme a nenavádíme k pěstování, ani jinému protizákonnému nakládání s konopím pro výrobu drogy. V roce 2022 vstoupila v ČR v platnost novela o legální hranici kanabinoidu THC v rostlinách konopí.

Aktuální: Legální hranice THC v Česku

Legální hranice THC v rostlinách konopí v Česku je nyní maximálně 1 %.

Pěstování konopí s obsahem do 1 % je legální a to do výměry 100ha. Pěstování konopí s obsahem THC nad 1 % je přestupkem při pěstování pro osobní účely pokud počet rostlin nepřekročí zákonem stanovené množství. Pěstování většího množství rostlin, výroba drogy a její distribuce může být trestný čin nebo hrozí peněžitá sankce. 

Prodej semen konopí je plně v souladu se zákonem, neboť semínka samotná neobsahují kanabinoidy a tedy ani zakázané množství THC.

Články a veškeré informace k pěstování konopí na našem webu se vztahují výhradně na technické konopí s obsahem THC do 1 %, které rovněž naleznete v našem e-shopu

Pakliže vás tedy zajímá zpracování konopí s obsahem THC nad 1 %, nepodáme vám žádné informace. Mohlo by se jednat o trestný čin "Výroba omamné látky a šíření toxikománie".