Kurkuma - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Cena
169 Kč

Výrobce
Pěstík

Kód produktu
8221

ks

Esenciální olej z kořene divoké kurkumy má teplé, svěží, kořenité, poněkud dřevité aroma s křupavým zázvorem a sladkým pomerančem, který připomíná čerstvě nakrájený kořen. Více

Kurkuma (Curcuma aromatica)

Esenciální olej z divoké kurkumy je destilován parou z oddenků kvetoucí rostliny Curcuma aromatica rostoucí na vnějším úpatí Himálaje v Nepálu. Kurkuma jako klíčová botanická rostlina tradičních ajurvédských zdravotních praktik v Indii se léčebně používá po tisíce let a teprve nedávno byla objevena západní vědou a medicínou pro její neuvěřitelnou škálu výhod.

Využití oleje z kurkumy

Esenciální olej z divoké kurkumy je jedním z nejsilnějších protizánětlivých a účinných antioxidačních esenciálních olejů. Jeho protizánětlivý účinek spojený se schopností tlumit bolest je nejlépe využitelný při snižování artritické bolesti. V oblasti aromaterapie a péče o pleť má esenciální olej Curcuma Aromatica celou řadu aplikací, z nichž mnohé jsou nyní podporovány moderním výzkumem. Divoká kurkuma se již dlouho používá k redukci skvrn a získání rovnoměrné tónované pleti. Používá se v různých formulacích ke zlepšení zdraví kožních buněk. Olej z kořene divoké kurkumy je také vynikající na břišní problémy, od plynatosti až po menstruační potíže. Kurkuma, která je výhodná pro imunitní systém, může mít uklidňující účinky, které podporují pozitivní imunitní odpověď.

Emočně a energeticky esenciální olej Curcuma Aromatica uzemňuje a uklidňuje mysl. Olej z divoké kurkumy má také mnoho použití v aromaterapii a je velmi ceněn pro své zahřívací a stres zmírňující vlastnosti. Často se používá k léčbě deprese a snížení stresu.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Parametry

Objem 10 ml