Myrta - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Cena
169 Kč

Výrobce
Pěstík

Kód produktu
8232

ks

Myrtle (Myrtus communis), posvátná bohům, využívaná při uctívání a objevující se v proroctvích, je známá v mnoha kulturách a napříč časem pro svou vůni a krásu. Používá se během nachlazení nebo chřipky ke snížení napětí, přetížení a bolesti svalů. Více

Myrta (Myrtus communis)

Esenciální olej ze zelené myrty je destilován parou z listů kvetoucí rostliny Myrtus communis, která divoce roste v suchých skalnatých horách Korsiky.

Existují esenciální oleje zelené myrty a červené myrty destilované z rostliny Myrtus communis. Myrta zelená pochází z Korsiky, zatímco myrta červená obvykle pochází buď z Maroka nebo Albánie.Zelená myrta má také významnější procento myrtenylacetátu a linaloolu ve srovnání s vyšším procentem 1,8-cineolu v červené myrtě, což z ní činí zvláště všestranný olej a zvláště prospěšný pro plíce. Oba jsou měkké a krásné oleje, které se používají během nachlazení nebo chřipky ke snížení napětí, přetížení a bolesti svalů.

Využití oleje z Myrty

Myrtový esenciální olej může přinést rovnováhu a omlazení mysli i těla. Je to skvělý olej, který se přidává do difuzéru, koupele nebo tělového mléka. Kromě toho, že je skvělý pro podporu dýchacího systému, je olej ze zelené myrty vynikající ve formulacích péče o pleť a dodává elegantní vůni. Jeho antimikrobiální aktivita může pomoci udržet bakterie na uzdě a může pomoci inhibovat viry, se kterými se setkáváme v každodenním životě. Je také antifungální a je známo, že pomáhá v boji proti Candida.

Emočně a energeticky může esenciální olej ze zelené myrty podpořit pozitivní, harmonickou a uklidňující atmosféru. Může pomoci uklidnit nervy a uklidnit přehnaně aktivní mysl, takže je skvělým pomocníkem při spánku. Myrta může také vyčistit mysl a zmírnit bolesti hlavy. Myrtus communis je tradičně spojován s Afroditou, bohyní lásky, a je ideální pro podporu lásky a intimity, zejména v kombinaci s jasmínem.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Parametry

Objem 10 ml