Tymián - 100% přírodní esenciální olej 10ml

Cena
229 Kč

Výrobce
Pěstík

Kód produktu
7309

ks

Tymiánový olej stimuluje smysly, čistí dýchací cesty a posilňuje imunitu. Uklidňuje mysl, a podporuje dlouhodobé a celkové zdraví těla. Více

Tymiánový olej 10ml

Náš organicky vytvořený tymiánový esenciální olej je destilován párou z jemných, světle fialových květů a aromatických zelených listů čtyř různých druhů bylin tymiánu pěstovaných ve světlých, slunečných polích podél španělské krajiny.

Náš velmi jemný tymiánový éterický olej má nádhernou vůni - difuzní, kořenitou, hřejivou, sladkou bylinkovou, čistou a jemnou se slabým pepřovým podtónem a jemným dřevnatě-bylinným ocáskem.

Je to dekorativní bylina, která je pokryta dvěma nebo třemi letními měsíci jemnými bledě fialovými květy, které jsou samy velmi voňavé. To je činí atraktivním kousek pro včely a v kulinářství.

Existuje několik různých chemotypů tymiánového esenciálního oleje - tyto genetické variace se vyskytují v rostlinách stejného rodu a druhů, pokud jsou pěstovány v různých nadmořských výškách, v různých půdách nebo za různých klimatických podmínek.

Náš esenciální olej z tymiánu je známý tím, že má stejné terapeutické vlastnosti jako všechny tyto ostatní chemotypy a je bezpečnější používat jej než většinu ostatních tymiánových olejů, které mají tendenci mít vysoký obsah fenolových sloučenin dráždivých pro kůži, jako je Thymol a Carvacrol.

Je upřednostňován pro obecné aromaterapeutické použití i pro péči o pleť.


VÝHODY POUŽÍVÁNÍ OLEJE


Tymiánový esenciální olej je povznášející olej, který stimuluje smysly, čistí dýchací cesty a probouzí unavenou pleť. Kromě toho, že je silnou podporou při odstraňování nežádoucích bakteriálních, plísňových nebo virových aktivit, může tymiánový olej pomoci zmírnit menší bolest a zánět a pomoci při uklidnění nežádoucích svalových křečí.

Jedná se o silný olej, který se nejlépe používá spolu s esenciálními oleji vyživujícími pokožku, jako je levandule, santalové dřevo nebo pelargonie, které pomáhají předcházet možnému podráždění pokožky. Tymiánový esenciální olej také pomáhá posilovat imunitní systém a podporuje dlouhodobé a celkové zdraví.

Tymiánový olej pomáhá se soustředěním, posiluje a uklidňuje mysl, tělo i ducha.

Tento éterický olej zvyšuje sebevědomí a pomáhá rozptýlit jakékoli negativní pocity, které by se mohly vyskytnout.

Parametry

Druh Tymián
Terpeny karyofylen, myrcen, linalool
Objem 10 ml