Pelargónie růžová - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Cena
299 Kč

Výrobce
Pěstík

Kód produktu
8249

ks

Chladivý, povznášející olej z pelargónie s vůní růže z Réunionských ostrovů je již dlouho zbožňován jak pro lahodnou komplexnost svého buketu, tak pro širokou škálu aplikací. Více

Pelargónie růžová (Pelargonium graveolens var roseum)

Esenciální olej z pelargónie, také známý jako geraniumový olej s vůní růží, je destilován parou z listů a kvetoucích vrcholků rostliny Pelargonium roseum.

Využití oleje z pelargónie růžové

Esenciální olej z růže pelargónie se často používá v aromaterapii, péči o pleť, výrobě mýdla a masážích. Je také mírně adstringentní, má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Olej z růžové pelargónie se také ukázal jako velmi užitečný při léčbě růžovky a zlomených kapilár. Tento olej je také široce oceňován jako silný pomocník při podpoře lehkosti a milosti během ženského měsíčního cyklu.

Pelargónie je také známa, že je adaptogenní bylina, což znamená, že může pomoci podpořit váš systém nadledvin a jeho schopnost řídit vaši hormonální reakci na stres. Pomáhá snižovat pocity stresu a úzkosti. Díky svému vyrovnávacímu účinku na tělo a mysl je pelargónie vynikající volbou pro zlepšení nálady a pro podporu pocitu pohody. O jeho povzbuzujících vlastnostech se také říká, že pozvedají ducha a podporují smyslné pocity.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Parametry

Objem 10 ml