Palo Santo - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Dostupnost
Produkt již není v nabídce

Výrobce
Pěstík

Kód produktu
8252

Esenciální olej Palo Santo má uklidňující a uzemňující vlastnosti, a proto je skvělým spojencem pro udržení emocionální vyrovnanosti a také vynikajícím olejem pro duchovní povznesení. Více

Palo Santo (Bursera graveolens)

Esenciální olej Palo Santo je destilován parou z letitého jádrového dřeva eticky divoce vyrobeného stromu Bursera graveolens, který divoce roste v horách Ekvádoru. Palo Santo znamená svaté dřevo nebo posvátný strom, stejně jako argentinské nebo paraguayské lignum vitae. Tento posvátný strom byl po staletí používán pro své léčivé vlastnosti a potenciál odhánět negativní energii.

Kouř dřeva Palo Santo se tradičně používá v duchovních rituálech k odstranění negativity z osoby nebo prostoru, velmi podobně jako při použití bílé šalvěje. Bursera graveolens pochází ze stejné botanické čeledi (Burseraceae) jako kadidlo a myrha. Často se používá k posílení meditačních stavů stejným způsobem jako jeho botanické příbuzné – povzbuzuje relaxaci, uklidňuje nervy a utišuje duševní klábosení.

Palo Santo má starobylou etnobotanickou historii a domorodé kultury jej již dlouho uctívají pro své očistné a léčivé schopnosti. Dřevo dozrává v průběhu času poté, co strom uhyne, vyvíjí se chemie, která vytváří velmi silný esenciální olej - právě ze dřeva v tomto stavu byl tento olej destilován. Pryskyřice je vtlačena do jádrového dřeva, když dřevo zemře a zraje, čímž se rozvine jeho jedinečná a silná chemie.

Využití oleje Palo Santo

Esenciální olej Palo Santo má důležité, komplexní terapeutické účinky, včetně účinků proti úzkosti, zánětu a rakoviny. Je to krásný esenciální olej, který lze zahrnout do formulací určených k podpoře meditace a reflexe. Kromě oblíbeného použití pro obřady a meditační účely, je olej Palo Santo také vynikající pro povzbuzení zdravé funkce plic, zejména při menším kašli, zácpě nebo astmatu. Tento esenciální olej je také doporučován pro své vlastnosti vyživující pokožku a také pomáhá zmírnit nežádoucí svalové křeče.

Emočně a energeticky má esenciální olej Palo Santo emocionálně povznášející a vyrovnávající účinek. Často se používá pro šamanské rituály, je cenným nástrojem pro meditaci, posílení kreativity a pro úkoly vyžadující trvalé soustředění. Palo Santo přináší pocit klidu, uzemnění a nastavuje nás pro emoční stabilitu a spojení s duchovním světem.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Parametry

Objem 10 ml