Myrha - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Cena
219 Kč

Výrobce
Pěstík

Kód produktu
8253

ks

Myrhový olej má hřejivé, sladce zemité, hladké, husté, bohaté aroma s vynikajícími fixačními vlastnostmi a lze jej účinně použít v aromaterapii a přírodních parfémových směsích. Více

Myrha (Commiphora myrrha)

Myrhový esenciální olej je hydrodestilován z divoce vyrobené bohaté pryskyřice malých, trnitých stromů Commiphora myrrha rostoucích ve vyprahlé, slunné somálské krajině. 

Stromy Commiphora myrrha se sukovitými větvemi, trojčetnými aromatickými listy a jemnými bílými květy pocházejí ze severní Indie a severní Afriky. Kmen při propíchnutí vylučuje přírodní oleoresin a světle žlutá tekutina ztuhne do červenohnědých kapiček známých jako myrha. Složka kadidla používaná pro náboženské obřady a fumigace starými Egypťany, byla také složkou slavného egyptského parfému kyphi a byla důležitou složkou při balzamování. Bylo známo, že redukuje vrásky a udržuje mladistvou pleť. Egyptské ženy používaly myrhu ve svých přípravcích na obličej (má mírně chladivý účinek na pokožku, a tak by byla užitečná zejména v horkém suchém klimatu).

Významná historie myrhy sahá tisíce let do minulosti a zaznamenává její rozsáhlé použití v léčivých přípravcích, parfumerii, kadidle a rituálních obřadech. Terapeutické vlastnosti myrhy jsou často zmiňovány ve starém a novém zákoně, v Koránu a v řeckých a římských textech. Jak popisuje Nový zákon, myrhová pryskyřice byla jedním z darů, které mudrci přinesli Ježíškovi (ostatní byly zlato a kadidlo).

Využití oleje z Myrhy

Pryskyřice Commiphora obsahují výjimečně širokou škálu molekul, od nejtěkavějších aromatických monoterpenů až po těžší seskviterpenové sloučeniny – složky, které mají cenné terapeutické vlastnosti a vlastnosti pro péči o pleť, které se dodnes široce používají v ajurvédské a tradiční čínské medicíně. Esenciální olej z myrhy je také skvělý pro pomoc při problémech se zralou pletí, jako je zarudnutí a snížení výskytu vrásek a jizev, když se přidá do oleje nebo pleťové vody. Spolu se svými hluboce léčebnými vlastnostmi pokožky je myrhový olej také užitečný při zvládání menších bolestí a zánětů, také pomáhá podporovat zdravou činnost plic. Tento esenciální olej může také pomoci zmírnit účinek bolestivého menstruačního cyklu podporou celkového zdraví dělohy. Myrhový esenciální olej posiluje imunitní systém a má celkově příznivý vliv na trávicí systém.

Emočně a energeticky se myrhový esenciální olej často používá během meditace k vytvoření relaxační a povznášející atmosféry. Při rozptýlení může myrhový olej pomoci zmírnit nervové napětí a navodit pocity síly. Může také pomoci s přemýšlením a stabilizovat roztěkanou mysl.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Parametry

Objem 10 ml