Indický ženšen - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Dostupnost
Produkt již není v nabídce

Výrobce
Pěstík

Kód produktu
8228

V ajurvédské medicíně se Indický ženšen používá k podpoře fyzického a duševního zdraví, k obraně těla před nemocemi a škodlivými faktory životního prostředí a ke zpomalení procesu stárnutí. V Indii se používá jako širokospektrální lék po staletí, ale nedávno vědci prokázali, že tato bylina má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, které hrají hlavní roli v mnoha jejích výhodách. Více

Indický ženšen (Withania somnifera)

Indický ženšen, také zvaný jako Ashwagandha, je vyroben autentickým tradičním ájurvédským způsobem z kořenů Withania somnifera na bázi organického sezamového oleje. Kořeny a listy rostliny Ashwagandha se nejčastěji používají pro své léčivé vlastnosti. Je to přítomnost Withanolidů, skupiny steroidních laktonů, které přispívají ke zdravotním přínosům byliny.

Využití oleje z indického ženšenu

Indický ženšen je hluboce pronikající a hřejivý olej, který vyživuje kosti, svaly a tkáně. Ashwagandha má karminativní účinek na nervový systém, podporuje relaxaci a zároveň tonizuje a posiluje nervy. Ashwagandha olej je dobrý pro léčbu unavených a namáhaných svalů. Ashwagandha je vynikající pro snížení poruch Vata, jako jsou bolesti nervů nebo svalů, špatný krevní oběh, slabost a úzkost.

Ashwagandha olej je také extrémně vyživující, obnovuje přirozenou vláčnost a pružnost pokožky. Je vynikající pro suchou nebo dehydratovanou pleť a prevenci vrásek. Je také užitečný pro zmírnění kožních onemocnění, jako je lupénka a ekzém.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Parametry

Objem 10 ml