Guava - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Cena
149 Kč

Výrobce
Pěstík

Kód produktu
8227

ks

Guava olej je bohatý na lykopen, silný antioxidant, který bojuje proti volným radikálům a pomáhá chránit kožní buňky před poškozením sluncem. Textura oleje je lehká a nemastná, rychle se vstřebává a zanechává na pokožce mírný lesk. Díky tomu je olej z guavových semen ideální volbou pro všechny citlivé typy pleti, zejména pro aplikace na obličej. Více

Guava (Psidium guajava)

Olej ze semen guajavy je za studena lisovaný ze semen Psidium guajava, tropického ovoce pocházejícího z Mexika, Střední Ameriky a Jižní Ameriky, ale nyní se široce pěstuje v jiných částech světa. Za studena lisovaný olej z guavových semen má bohatý oranžový odstín a krásnou, sladkou ovocnou vůni připomínající ovoce.

Využití Guava

Guava olej je účinný při podpoře tvorby kolagenu, zlepšuje texturu pokožky, napíná uvolněnou pokožku a zlepšuje elasticitu pokožky. Bylo prokázáno, že adstringentní a nekomedogenní vlastnosti oleje z guavových semínek udržují pokožku bez skvrn, akné a vrásek, což z něj činí ideální přísadu do přípravků proti akné. Je to silné změkčovadlo bohaté na antioxidanty, bojuje proti předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek, napíná a tonizuje uvolněnou a ochablou pokožku a snižuje výskyt strií.

Guava olej je bohatým zdrojem beta-karotenu, vitamínu A, vitamínu C, mědi, zinku a selenu, což z něj dělá vynikající olej pro péči o vlasy, který se široce používá v šamponech a kondicionérech jako přírodní složka, která pomáhá předcházet lupům a obnovuje vitalitu pro silnější vlasy a vlasy s leskem. Psidium Guajava také poskytuje výživu a ochranu při použití pro přirozený růst nehtů.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Parametry

Objem 10 ml