Citronela - 100% přírodní esenciální olej 10ml

Cena
109 Kč

Výrobce
Pěstík

Kód produktu
7324

ks

Citronelový olej je vhodný pro odpuzování komárů a hmyzu. Také pomáhá v péči o pokožku a ke snižování bolesti a zánětů. Více

Citronelový olej (Cymbopogon winterianus) 10ml


Náš organicky vytvořený éterický olej citronela je destilován párou z vysokých, zelených listů trávy Cymbopogon winterianus, známé také pod názvem Citronella Grass, která v Indonésii roste divoce. 

Citronelový olej má středně silnou sladkou, citrusovou, citrónovou a dřevitou vůni, která představuje vůni střední vůně. Zvláště dobře se mísí s éterickými oleji v rodinách citrusů, květin, dřeva, trávy a bylin.

Existují dva typy éterického oleje Citronela, které známe - Citronella éterický olej extrahovaný z trávy Citronella Java, která je díky svým komplexním aromatickým profilům zvláště vyhledávána přírodními parfumisty. Má svěží, silnou vůni podobnou citronu a je vyšší v citronellalu a citronellolu než v odrůdě Ceylon nebo Nardus.

To znamená, že antiseptické a antimikrobiální účinky budou silnější, a deodorační účinky tedy budou účinnější.


VÝHODY POUŽÍVÁNÍ OLEJE


Citronelový olej se běžně používá k odpuzování komárů a jiného otravného hmyzu pro jeho přirozené vlastnosti odpuzující hmyz. Jedná se o antioxidant, díky čemuž je fantastickou volbou pro směsi pro péči o pokožku a omlazení pleti. Citronelový olej je také užitečný při snižování nežádoucích bolestí a zánětů.

Citronelový olej patří mezi cenově dostupné oleje.

Citronelový olej citově a energicky uklidňuje pocity nadměrného pohybu a energie a zároveň odstraňuje smutek a setrvačnost. Tento éterický olej se často používá k ochlazování a rozptýlení negativních emocí.

Tento éterický olej také funguje jako vynikající podpora spánku pro hluboký a zdravý spánek.

Parametry

Terpeny myrcen, ocimen, limonen, linalool
Objem 10 ml